Školní rok 2011/2012

Ve školním roce 2011/2012 odjelo studovat do Francie na 21 středních škol cca 50 studentů z České republiky. Školní docházku realizovali v 1. nebo 2. ročníku lycea v oborech vzdělání s všeobecným zaměřením (studium gymnaziálního typu).

Lyceum Frédérika Mistrala, Avignon

V září 2011 odjelo deset českých studentů, z nichž dva pokračovali ve studiu už druhým rokem, do Avignonu na lyceum Frédérika Mistrala.

Studenti byli zařazeni do ročníků "seconde" a "première", tři z nich dokonce také ve Francii odmaturovali.

Přečtěte si, co o českých studentech psali v místních novinách:

- článek
- článek
- článek
- článek

 

Lyceum Emila Zoly v Châteaudun

Dva studenti z česko-francouzské bilingvní sekce Gymnázia Jana Nerudy v Praze odjeli v září 2011 na lyceum Emila Zoly v Châteaudun (departement Eure-et-Loire jihozápadně od Paříže), kde oba studovali ve druhém ročníku.

Ke stažení:

- hodnocení studia (Vojtěch Rejmíš)

 

Lyceum La Présentation Notre-Dame, Saint-Flour

Střední škola Lycée La Présentation Notre-Dame (Zasvěcení Panny Marie) v Saint-Flour v regionu Auvergne patří sice mezi církevní školy, ale i na tomto lyceu probíhá výuka podle státem garantovaných osnov. Škola je zařazena do rejstříku škol francouzského ministerstva školství.

Na lyceum do Saint-Flour jezdí za studiem čeští studenti již od roku 2010.

Kateřina Popková nastoupila na tuto školu právě ve školním roce 2010/2011 a ve studiu pokračovala i ve šk. roce 2011/2012 v ročníku Première ES. V roce 2013 na tomto lyceu také odmaturuje.

Ve školním roce 2011/2012 na této škole studovala také Adriena Horáčková z Gymnázia Bruntál. Po své roční zkušenosti z Francie se rozhodla přestoupit na česko-francouzskou bilingvní sekci na Slovanském gymnáziu v Olomouci. Studium na této sekci se ukončuje složením složením bilingvní maturitní zkoušky.

Dokumenty ke stažení:

- hodnocení studia (Kateřina Popková)
- hodnocení studia (Adriena Horáčková)